Založ si blog

Ako slovenské vlády realizujú vôľu občanov

vola ludoVôľa občanov je zakotvená v prvých dvoch článkov našej ústavy, podľa ktorých Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát, neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo a štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.

Základnou povinnosťou každej vlády je plnenie tejto vôle občanov.

Ako túto vôľu plnia naše vlády?

1/ Zvrchovanosť

Vlády Slovenskej republiky sa pred rokom 1989 museli realizovať politiku Sovietskeho zväzu a teraz musia realizovať politiku USA.

Predtým nás víťazná mocnosť druhej svetovej vojny – Sovietsky zväz riadila našu krajinu cez komunistickú stranu, cez média a cez vojenské zoskupenie Varšavská zmluva. Tieto riadiace páky mala mocnosť pod svojou kontrolou.

Teraz víťazná mocnosť z druhej svetovej vojny – USA riadi našu krajinu, cez vládne politické strany, cez média, cez vojenské zoskupenie NATO a cez nadnárodné banky. Tieto riadiace páky má mocnosť pod svojou kontrolou.

Predtým nám mocnosť dosadila čelného predstaviteľa Husáka, napriek tomu, že väčšina občanov stáli za Dubčekom. Dosadila ho za pomoci domácich judášov a cez anti kampaň, ktorú spustila proti Dubčekovi

Po roku 1989 nám mocnosť dosadila Dzurindu, napriek tomu, že väčšina občanov stáli za Mečiarom. Dosadila ho za pomoci domácich judášov a cez anti kampaň v médiach proti Mečiarovi. Dosadení Dzurinda a zaplatení Judáši sa postarali o to, aby proti vôli väčšiny občanov vstúpilo Slovensko do NATO.

Predtým sa naši čelní predstavitelia chodili spovedať do Moskvy a teraz sa chodia spovedať do Washingtonu.

Predtým si jedná mocnosť, proti vôli väčšiny občanov, zriadila na našom území vojenské základne a teraz si druhá mocnosť proti vôli väčšiny občanov, buduje na našom území vojenské základne.

Ďalšie podrobnosti okolo zvrchovanosti som uviedol v týchto článkoch:

http://seta.blog.pravda.sk/2015/02/05/preco-vo-svete-nie-je-trvaly-mier/

http://seta.blog.pravda.sk/2014/03/09/70-rokov-boja-slovakov-za-slobodu/

http://seta.blog.pravda.sk/2014/03/05/slovensko-je-republika-alebo-protektorat/

http://seta.blog.pravda.sk/2013/02/25/fasisticka-okupacia-spolocnej-republiky/

2/ Demokracia

Na to, aby v krajine mohla fungovať demokracia, musí v krajine fungovať spravodlivosť a musia tak fungovať demokratické princípy a nástroje. Tieto princípy zabránia tomu, aby nedošlo k zneužitiu moci, aby sa zákony prijímali v prospech občanov, aby sa hospodárstvo rozvíjalo v prospech občanov a aby média stáli na strane občanov.

Demokracia sa realizuje cez prostredníctvom volebných zákonov. Ak je volebný zákon nedemokratický potom miesto demokracie vznikne totalita. Demokracia sa u nás nemohla rozvinúť, pretože jeden volebný obvod a pomerný systém pri voľbách do Národnej rady SR a do Európskeho parlamentu spôsobil, že nám vznikli totalitné strany, v ktorých radoví členovia nemôžu kritizovať vedenie strany. Môžu kritizovať, ale potom sa nedostanú na volebnú kandidátku. Podobne dopadne aj poslanec, ktorý prejaví nesúhlas z názorom vedenia strany v parlamente. Ak chcú byť poslancami a brať profity ústavného činiteľa a profity člena vládnej strany, musia byť servilný voči úzkemu vedeniu strany. Preto sa strany neustále štiepia a vznikajú nové. Strana bez demokratických princípov a nástrojov neumožní radovému občanovi sa zapojiť do verejnej politiky cez ktorúkoľvek stranu. Ak by bolo toľko volebných obvodov, ako koľko je poslancov, potom, by kandidátky nenavrhovalo úzke vedenie strany, ale členovia strany, ktorí majú trvalé bydlisko vo volebnom obvode. Vtedy by aj voliči mohli svojho zástupcu pri imperatívnom mandáte kedykoľvek odvolať

Doteraz sa nenašla jediná parlamentná strana, ktorá by kritizoval tento stav. Potom miesto predsedov vlád máme diktátorov Slovenska.

Viac: http://seta.blog.pravda.sk/2014/02/16/diktatori-slovenska/

Ako u nás fungujú demokratické princípy a nástroje som opísal v tomto blogu:

http://seta.blog.pravda.sk/2015/02/17/reklamna-demokracia/

3/ Právny štát

V právnom štáte musia platiť zákony rovnako pre všetkých občanov. O úrovni právneho štáte svedči korupcia v spoločnosti a vymožiteľnosť práva. Ako je na tom Slovensko, som opísal v tomto blogu:

http://seta.blog.pravda.sk/2014/01/17/korupcia-naco-su-nam-taki-ustavni-cinitelia/

Pri novelizácií zákonov, ktoré navrhli vlády, sa vytvorili právne medzery v týchto zákonov, za účelom beztrestného rozkradnutia majetku a za účelom beztrestného obohacovania ústavných činiteľov, ich sponzorov, ich prisluhovačov, členov parlamentných strán a bohatých zlodejov, na úkor ostatných občanov. Pri rozhodovaní pre sudcov a prokurátorov neplatil trestný zákon, preto mohli beztrestne predávať svoje rozhodnutia. Vytvorili sa tak dva režimy práce justície. Jeden bol pre prostých občanov. Druhý sa používa pri ústavných činiteľov a ich chránencov. V tomto režime sa totiž využívali uvedené právne medzery v zákonoch, pri, ktorých rozhodnutie záleží od svojvôle sudcov a prokurátorov.

Ako sa vytvárali právne medzery som opísal v tomto blogu:

http://seta.blog.pravda.sk/2014/04/14/sabotaz-zakonodarcov/

Občan, ktorý na vlastnej koži nepocítil ten druhý režim, si ani nedokáže predstaviť, čo musí bežný občan vytrpieť pri spore s bohatým zlodejom. Jednoducho neverí tomu, že všeobecné súdy predávajú svoje rozsudky a rozhodujú podľa úmyselných zjavných omylov, že opravný dovolací najvyšší súd predáva svoje rozhodnutia, keď zamietne dovolanie na základe úmyselného zjavného omylu, že ústavný súd predáva svoje rozhodnutia, keď odmietne opodstatnenú sťažnosť na základe úmyselného zjavného omylu. Neverí tomu, že orgány činné v trestnom konaní odložia, alebo zastavia vyšetrovanie aj v prípade, že poškodený má nepriestrelné dôkazy o tom, že bol poškodený úmyselným trestným činom.

Právnu istotu a uvedené skutočnosti aj s dôkazmi som opísal v článku a jeho odkazoch na tomto odkaze:

http://seta.blog.pravda.sk/2014/05/16/pravna-istota-na-slovensku-alebo-zanik-republiky-a-demokracie/

4/ Neviazanosť štátu na nijakú ideológiu ani náboženstvo.

Štát je viazaný Vatikánskou zmluvou. Štát financuje parlamentné politické strany a cirkev. Pretože vo vládnych stranách neexistuje demokracia, vláda rozhoduje na základe ideológie predsedu vládnej strany, alebo vedenia strany.

5/ Moc občanov

Občania si nenavrhujú svojich zástupcov do Národnej rady SR a Európskeho parlamentu. Zástupcov ň kandidátku navrhujú nedemokratické politické strany. Cez reklamu nám zástupcov vyberú majitelia súkromných masovokomunikačných prostriedkov. Jeden volebný obvod a pomerný systém neumožňuje, aby chudobné regióny mali svojho zástupcu v parlamente.

Absencia demokratických princípov a nástrojov, alebo ich nefunkčnosť neumožňuje, aby občania vykonávali moc priamo. O tom, kto vlastne má moc som opísal v tomto článku:

http://seta.blog.pravda.sk/2012/01/15/kto-ma-skutocnu-moc-na-slovensku/

Môj záver:

Ak chce Slovenská republika republika zvrchovaným štátom, musí prestrihnúť motúzy, ktorými je manipulovaná.

Ak chce byť demokratickým štátom, musí byť najskôr právnym štátom a potom musí mať demokratické volebné zákony, ktoré zabezpečia, aby zvolení zástupcovia nemohli zneužiť svoju moc.

Ak chce byť právnym štátom musí mať nezávislú súdnu moc, kreovanú a kontrolovanú priamo občanmi, tak ako je to vo Švajčiarsku.

Od nežnej k mafiánskemu štátu

05.09.2019

Od „Nežnej revolúcie“ ubehlo takmer 30 rokov. To je dostatočné dlhý čas na zodpovedanie otázky, kde sa naša krajina od nežnej dostala. Menšina občanov, tí čo po nežnej profitovali a profitujú a tí čo o nežnej vedia iba z médií, nám tvrdia, že sme zvrchovanou, demokratickou a právnou krajinu. Nie všetci z tejto skupiny sú však presvedčený o tom, že sme [...]

Za slušné Slovensko

04.04.2018

Úkladné vražda mladého novinára a jeho priateľky otriasla Slovenskom. Zverejnené informácie z reportáži zavraždeného novinára odhalili pravú tvár nášho režimu, keď nepriamo v nich poukázal na náš skorumpovaný justičný systém a mafiánsku partokraciu. O našej veľkej korupcie svet vedel, pretože za rok 2016 Slovensko ohodnotil ako k druhú najskorumpovanejšiu krajine [...]

Prečo sme druhou najskorumpovanejšou krajinou celej Európy?

13.10.2017

Svetové ekonomické fórum zverejnilo svoj každoročný index korupcie, ako súčasť správy o globálnej konkurencieschopnosti. Podľa tohto indexu sme druhou najskorumpovanejšou krajinou celej Európe. Podrobnosti sú na tomto odkaze: http://finweb.hnonline.sk/ekonomika/834706-porovnali-sme-mieru-korupcie-v-europe-slovensko-dosiahlo-katastrofalny-vysledok Hlavným zdrojom korupcie je [...]

planéta, Zem, zemeguľa, reliéf, vesmír, Čukotka, Aljaška, Beringov prieliv, 3D, NASA

USA podozrievajú Rusko, že do vesmíru vyslalo 'zabijácku' družicu

21.05.2024 05:50

Spojené štáty uviedli, že Rusko minulý týždeň vypustilo do vesmíru družicu, čo by mohlo byť súčasťou umiestňovania zbraní vo vesmíre.

Iskander, atómovky, jadrové zbrane

Rusi chcú zákaz zbraní vo vesmíre. Bezpečnostná rada OSN návrh rezolúcie neprijala

20.05.2024 23:50

Za návrh zahlasovalo sedem členov BR OSN, rovnaký počet bol proti a jedna krajina sa zdržala hlasovania.

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

Štefan Štefanides

Prepáčte že píšem blogy. Stranícky štát - ZLODEJŠTÁT ma k tomu donútil.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 99
Celková čítanosť: 1137914x
Priemerná čítanosť článkov: 11494x

Autor blogu