Po 24 rokoch sa zisťuje, že nevidno žiadny spoločný dom. Keď sa lepšie pozrie, vidí sa spoločný dom iba pre vyvolených a okolo domu je sociálna bieda. Svetlo sa nevidí, lebo lesk zlodejov, pokrytcov ich prisluhovačov, nedobrovoľných kolaborantov a morálne bahno spoločenského života žiadne svetlo nevydáva.
Pohľad obrátený dozadu ukazuje, že diktatúra komunistickej strany bola porazená nežnou revolúciou. Revolúcia mohla byť nežná preto, lebo predstavitelia diktatúry – ŠTB-áci, občanom v tom pomáhali. Pomáhala im preto, aby si udržala ďalej svoju moc.
Aby nová diktatúra zalepila občanom oči, tak zapracovalo do Ústavy Slovenskej republiku idey, ktoré ich nalákali do ulíc za zvrhnutie diktatúry. Na druhej strane však do ústavy zapracovala aj ustanovenia, ktoré neumožnili, aby sa idey mohli realizovať v živote. Červenú diktatúru s kosákom a kladivom tak vystriedala diktatúra, ktorá menila farby podľa želania občanov.
Väčšina občanov si nevedia vysvetliť, ako je to možné, že keď majú slobodu a demokraciu, prečo sa majú horšie ako keď žili v diktatúre a v neslobode.
Odpoveď je jednoduchá.
Občania miesto slobody a demokracie získali iba ilúziu o slobode a demokracií, ktorú im vytvorili média.
Občania si myslia, že si demokratický zvolili politické strany. Nevnímajú však, že média im vytvorili určitý obraz o predstaviteľov politických strán, ktorí sa im prihovárali z televíznej obrazovky, keď občanom predvádzali hru na pravicu a ľavicu a rozprávali presne to, čo jednotlivé skupiny občanov chceli počuť.
Žiadne názory, ktoré poukazovali, že strany sú mafiánsky systém a majú za úlohu rozdeliť spoločnosť, aby mohli skrytí držitelia moci ich okrádať, do médií sa nedostali. Redaktorov, ktorí na to chceli poukázať tiež prepustili.
Takýmto fígľom majitelia strán a médií si dosadili svojich diktátorov, ktorí predtým ako sa stali predsedami vlád, sľubovali občanom lepší život.
Prvý diktátor vysoko prečnieval nad ostatnými politikmi. Cez obrazovku mal množstvo reči o tom, že on jediný je ten správny politik, ktorý zo Slovenska vybuduje druhé Švajčiarsko. Neskôr sa občania presvedčili, že to Švajčiarsko sa ušlo iba jemu, jeho rodine a domácim kumpánom, pretože im rozdal štátny majetok.
Druhý diktátor bol lídrom piatich strán. Použil fígeľ dvojnásobných platov. Neskoršie sa ukázala, že ten lepší život bol len pre neho, pre jeho rodinu, pre zahraničných kumpánov a pre Gorilu, keď im priklepol štátny majetok.
Tretí diktátor sľuboval právny štát a sociálne istoty. Neskoršie sa ukázalo, že za jeho vlády miera korupcie stúpla, vymožiteľnosť práva poklesla a občania sa ešte viac prepadli do chudoby. Občania zisťujú, že lepší život zariadil iba sebe a svojim blízkym, členom svojej diktátorskej stran a tým, ktorí ho sponzorovali, keď im rozdával predražené štátne zákazky a fleky v štátnej správe.
Viac: http://stefanstefanides.blog.sme.sk/c/346695/Korupcia-a-pravo.html
Obrat nastal až 1.februára 2014. Postarali sa o to POVSTALCI, ktorí zobrali diktátorovi NELEGITÍMNU MOC a nastolili vlastnú.
Povstaním zaniká tak štát, v ktorom mali moc nelegitímne majitelia parlamentných strán a médií, ktorí ju realizovali cez dosadených diktátorov – predsedov vlád.
Zaniká štát, ktorý nepretržite porušujú práva a slobody svojim občanom.
Zaniká štát, v ktorom je sprivatizovaná justícia o čom sa môžte presvedčiť na tomto odkaze:
http://stefanstefanides.blog.sme.sk/c/348801/Pojednavanie-na-sukromnom-sude.html
Zaniká štát, v ktorom čelní predstavitelia spoločenského života sú utopení morálnom bahne.
POVSTALCI cez Občiansky tribunál rozumu, pravdy a lásky si zobrali späť svoju moc, za účelom vytvorenia základov pre novú demokratickú spoločnosť.
Takú spoločnosť, v ktorej budú mať nepretržite moc občania, v ktorej hospodárstvo sa bude rozvíjať na prospech občanov a v ktorej média budú stať na strane prostého občana.
Spoločnosť, v ktorej každý občan bude mať dôstojné podmienky na svoj život.
Za tým účelom Občiansky tribunál prijali adekvátne zákony.
Viac: http://stefanstefanides.blog.sme.sk/c/348484/Nova-moc-na-Slovensku.html
To, čo trápi i30 je imaginárne, ...
Teda k demokracii sa dopracujeme popravami... ...
Každá diktatúra sa pozná podľa ...
Nepáči sa mi súčasný stav. Došiel ...
c) kto takúto zradcovskú činnosť ...
Celá debata | RSS tejto debaty