Pomáhali a pomáhajú im v tom média a tí, čo vytvárajú verejnú mienku, keď toto konanie zakrývali a vytvárali v nás ilúzie, že žijeme v naozaj demokratickej spoločnosti a hrali nám tu divadlo o tom, ako ľavica bojuje proti pravici a ako ústavní činitelia doma a vo svete chránia demokraciu a ľudské práva a slobody.
Ústava je základným kameňom právneho štátu.
Na znení Ústavy Slovenskej republiky sa dohodli občania Slovenskej republiky prostredníctvom svojich volených zástupcov.
Ústavní činitelia v tomto vzťahu zastupujú štát, preto pri vykonávaní funkcie verejného činiteľa, by mali dodržovať Ústavu SR bez výnimky.
V skutočnosti však pre ústavných činiteľov je naša Ústava iba toaletným papierom, ktorý sa po použití zahodí.
Použili ju iba vtedy, keď skladali sľub ústavného činiteľa.
Napríklad poslanci skladajú tento sľub:
„Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života.“
O tom, že ústavní činitelia už roky nedodržujú tento sľub a ústavu, svedčia dôkazy, ktoré su uvedené na tomto odkaze:
http://blog.sme.sk/blog/19766/320759/porusovanieustavy.pdf
Z uvedených dôkazov vyplýva toto:
– Protiústavné zákony a rozhodnutia mohli prijímať preto, lebo im to súdna moc dovolila.
– Súdna moc (súdy a prokuratúra) im to mohla dovoliť, lebo ich za rozhodovanie nie je možné stíhať ani po skončení ich mandátu. Zvolení zástupcovia im to tak v našich zákonoch upravili.
– Súdna moc realizovala okolo ústavných činiteľov, pri porušovaní ústavy, kruhovú obranu cez právne medzery v zákonoch. Tieto vytvorili a schválili novelizáciou zákonov zvolení zástupcovia.
– Z uvedeného vyplýva, že došlo k prepojeniu zákonodárnej a súdnej moci cez politické strany a vznikol tak stranícky štát.
– Znenie zákona č. 333/2004 Z. z. o voľbách do Národnej rady SR umožnilo, aby stranícky štát nezanikol ani po nových voľbách. Umožnilo to ustanovenia o jednom volebnom obvode, o pomernom systéme a o kandidátnej listine, podľa ktorej kandidátnu listinu môže podať iba politická strana.
Z uvedeného vyplýva, že najprv treba realizovať jediný cieľ a to zmeniť zákon č. 333/2004 Z. z. o voľbách do Národnej rady SR. Treba ho zmeniť tak, aby sa zvýšil počet volebných krajov s jedným mandátom v počte volených poslancov, aby kandidáta navrhovali občania a aby kandidát na poslanca mal trvalý pobyt vo volebnom kraji.
Kto chce podporiť tento návrh, nech podá predsedovi Národnej rady SR petíciu, alebo podporí túto petíciu:
http://www.peticie.com/zmena_zakona_o_volbach
Kto sa chce zapojiť do šírenia tejto petície, nech sa pridá do tejto skupiny:
Ak bude zmena zákona o voľbách a ...
V živote sa stretávame s pravými ...
Ja si článok vždy prečítam, ale ...
evita03, články treba si prečítať ...
opr.vyhlasuje ...
Celá debata | RSS tejto debaty