Aj ja som sa obrátil na Vládu SR a Národnú radu SR s petíciou proti porušovaniu ľudských práv Slovenskou republikou. Podobne ako moja petícia vo vláde, skončila aj v parlamente. Nič nové pod slnkom. Pre ústavných činiteľov je naša Ústava toľko ako toaletný papier.
Po použití sa zahodí.
Ústavu použili vtedy, keď skladali sľub poslanca tohto znenia:
„Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života.“
Na skutočnosť, že zákony, podľa ktorých rozhodujú súdy a prokuratúra nie sú v súlade s Ústavou a medzinárodnými dohovormi, som sa pokúšal informovať ešte minulý parlament. Moje listy a e-maily jednoducho ignorovali.
Preto som oficiálne podal Národnej rady SR petíciu zo dňa 18.5.2012 v zmysle zákona o petičnom práve. Kancelária Národnej rady SR mi listom zo dňa 5. júna 2012 oznámila, že moje podanie zo dňa 18.05.2012 označené ako petícia, odložila bez ďalšieho postupu.
Na ďalšiu petíciu zo dňa 30.07.2012 adresovanú Predsedovi Národnej rady SR som dostal odpoveď listom zo dňa 5.9.2012 v ktorom ma Vedúci Kancelárie Národnej rady SR informoval, že Predseda Národnej rady SR pridelil petíciu č. PE-5/2012 „za základné ľudské práva občanov“ na prerokovanie Ústavnoprávnemu výboru Národnej rady SR.
Nakoniec som z Kancelárie Národnej rady SR Odboru komunikácie s médiami a verejnosťou dostal list zo dňa 24.10.2012 vo veci Petícia „za základné práva občanov“ s týmto obsahom:
„Vážený pán Štefanides,
dovoľujeme si Vám oznámiť, že Vaše podanie označené ako „Petícia“ s predmetom „za ľudský práva občanov“, ktorým ste sa obrátili na Národnú radu SR s požiadavkou o podanie návrhu Ústavnému súdu SR na začatie konania vo veci súladu ustanovení niektorých právnych predpisov s Ústavou SR, bolo dňa 9. Októbra 2012 prerokované Ústavnoprávnym výborom Národnej rady SR na jeho 15. Schôdzi. Výbor prijal k predmetnej petícií uznesenie č. 109/2012, ktorým ju vzal na vedomie, a ktorého kópiu Vám posielame v prílohe.“
Keď že nie som „ovčan“ ale občan, tak som porovnal odpoveď so zákonom o petičnom práve jeho § 5 odsek 7, ktorý znie:
„Príslušný orgán verejnej správy je povinný prešetriť a vybaviť petíciu tak, aby zistil skutočný stav veci, jeho súlad alebo rozpor s právnymi predpismi a verejným alebo iným spoločným záujmom. Výsledok vybavenia petície písomne oznámi do 30 pracovných dní od doručenia petície alebo od odstránenia jej nedostatkov podľa odseku 5 osobe, ktorá podala petíciu, alebo osobe určenej na zastupovanie v styku s orgánom verejnej správy. Ak nemožno vybaviť petíciu v tejto lehote, príslušný orgán verejnej správy písomne oznámi osobe, ktorá ju podala, že petícia bude vybavená v lehote ďalších 30 pracovných dní. Ak tento zákon neustanovuje inak, pri prešetrení petície sa primerane postupuje podľa osobitného predpisu.7)“
Po prečítaní zápisnice z prerokovania petície som s hrôzou som zistil, že sa nenašiel ani jeden člen Ústavnoprávneho výboru, ktorý by si ctil uvedený zákon o petičnom práve, ústavné petičné právo a že všetci členovia Výboru šiju do jedného vreca.
Pritom členovia tohto výboru sú zo všetkých parlamentných strán a sú to vychýrení právnici ako napríklad:
doc. JUDr. Radoslav Procházka, PhD. J.S.D. z KDH,
doc. JUDr. Lúcia Žitňanská, PhD. z SDKÚ,
Mgr. Gábor Gál z MOST-HÍD,
Mgr. Martin Poliačik s SaS,
JUDr. Ing. Miroslav Kadúc z OľaNO,
JUDr. Róbert Madej zo Smeru.
Kto nie je spokojný s týmto stavom, môže proti tomu takto bojovať:
– podpísaním tejto „PETÍCIE“
– zdieľaním tejto petície v skupine „TÁ petícia“
– protestovaním cez túto „UDALOSŤ„
pán tesa, vôbec nie je to podľa ...
Tak závažná téma a nikto nediskutuje.... ...
Ak čítaš § 5 ods. 7 zákona o petičnom... ...
ešte maličkosť.... pýtam sa aký ...
no predsa napísali uznesenie že berú ...
Celá debata | RSS tejto debaty