Založ si blog

Páchatelia a obete v súdnictve

Nízka dôvera občanov v súdnictvo nie je výsledkom toho, že občania majú pri hodnotení súdnictva čierne okuliare, ale tento stav je výsledkom rastúceho počtu obetí nespravodlivých rozsudkov a rastúceho počtu spáchaných trestných činov sudcami.
Takmer všetci sudcovia a advokáti vedia, že v roku 1991 novelou Občianskeho súdneho poriadku bola vytvorená právne medzera, ktorá umožňuje vyhrať každý súdny spor. Stačí ak sa zabezpečí, aby súd prvého stupňa a odvolací súd rovnako rozhodol a nepripustí sa možnosť podania dovolania. Podrobnosti:
http://seta.blog.pravda.sk/2011/10/20/sluzby-justicneho-bordela/
Aby nedošlo k odhaleniu tejto právnej medzery na ústavnom súde, tak sa následne vytvorila diera v zákone o ústavnom súde, podľa ktorej môže ústavný súd odmietnuť každú ústavnú sťažnosť občana. Podrobnosti:
http://seta.blog.pravda.sk/2011/08/22/zakon-o-ustavnom-sude-a-jeho-diera/

Túto právnu medzeru využívajú advokáti a sudcovia na svoje nedovolené obohatenie v sporoch, v ktorých ide značný finančný prospech pre účastníka konania, ktorý je v nepráve.

Dobré to poznám, lebo som obeťou viacerých takýchto rozhodnutí.

Obrátil som sa na všetkých ústavných činiteľov, ktorí sú oprávnení podať ústavnému súdu návrh na začatie konania o súlade zákonov s ústavou.

Generálna prokuratúra SR môj podnet na podanie návrhu na Ústavný súd SR na začatie konania o nesúlade ustanovení Občianskeho súdneho poriadku o dovolaní a ustanovení súvisiacich s prípravou konania pred ústavným súdom o predbežnom prerokovaní návrhu s Ústavou SR a medzinárodnými dohovormi odložila ako nedôvodný. Taktiež aj môj opakovaný podnet odložila. V súčasnosti rieši moje trestné oznámenie na prokurátora, ktorý vybavoval môj podnet.

Prezident SR, Vláda SR, Národná rada SR, Ústavnoprávny výbor SR, poslanecké kluby, nezávislý poslanci (Matovič a Belousovová) na moje podnety nereagovali.
Nemali záujem niečo urobiť s týmto justičným bordelom.
Verejný ochranca práv mi odpovedal, že nevyužije možnosť podania na ústavný súd.

Obrátil som sa o pomoc na tretí sektor a média v uvedenej záležitosti.
Aliancia Fair-play, Transparency International Slovensko, televízie, denníky, investigatívni novinári na moju žiadosť nereagovali. Nemali záujem kritizovať justičný bordel.

Na záver sa natíska otázku, aká finančná skupina sponzoruje tento justičný bordel, keď si získala mlčanie ústavných činiteľov, mlčanie médií a investigatívnych novinárov a mlčanie tretieho sektora?

Od nežnej k mafiánskemu štátu

05.09.2019

Od „Nežnej revolúcie“ ubehlo takmer 30 rokov. To je dostatočné dlhý čas na zodpovedanie otázky, kde sa naša krajina od nežnej dostala. Menšina občanov, tí čo po nežnej profitovali a profitujú a tí čo o nežnej vedia iba z médií, nám tvrdia, že sme zvrchovanou, demokratickou a právnou krajinu. Nie všetci z tejto skupiny sú však presvedčený o tom, že sme [...]

Za slušné Slovensko

04.04.2018

Úkladné vražda mladého novinára a jeho priateľky otriasla Slovenskom. Zverejnené informácie z reportáži zavraždeného novinára odhalili pravú tvár nášho režimu, keď nepriamo v nich poukázal na náš skorumpovaný justičný systém a mafiánsku partokraciu. O našej veľkej korupcie svet vedel, pretože za rok 2016 Slovensko ohodnotil ako k druhú najskorumpovanejšiu krajine [...]

Prečo sme druhou najskorumpovanejšou krajinou celej Európy?

13.10.2017

Svetové ekonomické fórum zverejnilo svoj každoročný index korupcie, ako súčasť správy o globálnej konkurencieschopnosti. Podľa tohto indexu sme druhou najskorumpovanejšou krajinou celej Európe. Podrobnosti sú na tomto odkaze: http://finweb.hnonline.sk/ekonomika/834706-porovnali-sme-mieru-korupcie-v-europe-slovensko-dosiahlo-katastrofalny-vysledok Hlavným zdrojom korupcie je [...]

Mária Kolíková

Poslanci SaS Kolíkovú podržia, sú spokojní s jej vysvetlením

07.05.2021 11:22

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) má podporu poslaneckého klubu strany Slobody a Sloboda (SaS).

Kriminalna policia

Pozrite si ako vyzerá nelegálny tabak za milión eur

07.05.2021 11:02

Ministerstvo financií a Kriminálny úrad finančnej správy zverejnili na svojich sociálnych sieťach video priamo zo záchytu veľkého množstva tabaku pri akcii Sušina.

AstraZeneca / Očkovanie / Vakcína /

Po očkovaní AstraZenecou zomrela 47-ročná žena, trpela poruchou zrážanlivosti krvi

07.05.2021 10:40

Vzhľadom na genetickú predispozíciu bol súvis medzi očkovaním a následnou trombózou stanovený ako pravdepodobný. Ide tak o tretí prípad úmrtia po očkovaní proti covidu na Slovensku.

Zoroslav Kollár

Žilinka nezistil dôvody na zrušenie obvinenia podnikateľa Zoroslava Kollára

07.05.2021 10:33

Generálny prokurátor Žilinka tak nevyhovel návrhu obvineného v rámci minuloročnej akcie Víchrica, ktorým sa domáhal zrušenia uznesenia o vznesení obvinenia.

Štefan Štefanides

Prepáčte že píšem blogy. Stranícky štát - ZLODEJŠTÁT ma k tomu donútil.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 99
Celková čítanosť: 1073254x
Priemerná čítanosť článkov: 10841x

Autor blogu